Çağdaş Cam Sanatları Müzesi

22.02.2015

363 Kişi Okumuş

0 Yorum

1 Aralık 2007 de Odunpazarı Evleri Kent Müzesi içerisinde cam sanatçılarının eserlerini sergilemek üzere hizmete girmiştir. Ülkemizin ilk cam sanatlarına yönelik müzesi olan merkezde 42 sanatçının eserleri sergilenmektedir.
Anadolu Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi ve Cam Dostları Grubunun destekleri ile kurulan müzede yerli sanatçıların dışında yabancı sanatçılara da yer verilmektedir. Özellikle Japon, Alman, Polonyalı ve Letonyalı sanatçılarında hediye ettikleri eserlere yer verilmektedir.

Graphic1

1

Müzede 3 adet salon bulunmaktadır. Bir tanesi genç sanatçıların eserlerini sergilediği sürekli güncellen bir salondur. Diğer iki salonda da müzenin devamlı eserleri sergilenmektedir. Müzede ayrıca bir kütüphane ve Eskişehir tarihini anlatan dökümantasyon merkezi açılması düşünülmektedir.

 

 

 

Çağdaş Cam Sanatları Müzesi Ulaşım ve Ziyaret

Çağdaş Cam Sanatları Müzesi Eskişehir’in ilk ve en merkezi yerleşim alanlarından birinde bulunur. Tramvayla buraya ulaşmak için “Atatürk Lisesi” durağında inilmeli ve bir kaç dakika yürünmelidir. Otobüslerin çoğu da buradan geçmektedir. Çünkü bölge Eskişehir’in bir kaç ana durak ve aktarma merkezlerinden biridir. Müzeyi pazartesi günleri haricinde haftanın her günü 10.00 ve 19.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ