Haller Gençlik Merkezi

09.03.2015

218 Kişi Okumuş

0 Yorum

Haller Gençlik Merkezi, Eskişehir’de bulunan tarihi “Yaş Sebze ve Meyve Hali Binası”nın restore edilmesi ile oluşturulmuş bir kültür-sanat merkezi.

“Yaş Sebze ve Meyve Hali Binası” kullanılmadığı ve kötü bir görüntü yarattığı için yıkılması düşünülürken 2000 yılında çarşı, eğlence ve alışveriş merkezleri ile aslından uzaklaşmadan Prof.Dr.Yılmaz Büyükerşen desteği ile restore edilmiştir. Binada ağırlıkla ahşap, ferforje ve doğal taş hakimdir. Londra’daki (İngiltere) ‘Covent Garden’ ile Hamburg’daki (Almanya) çiçek hali binasından esinlenilerek yapılmıştır.Burada, hediyelik eşya dükkanları, büfeler, kafeler ve barlar bulunuyor. Haller Gençlik Merkezi, Şehir Tiyatrosu sahnelerinden Tepebaşı Sahnesi, sergi salonu, kitabevi ile kültür sanat etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor.

Haller Gençlik Merkezi’ne Ulaşım

Haller Gençlik Merkezi Eskişehir’in merkezi yerleri arasındadır. Buraya tramvay aracılığıyla ulaşmak için “İsmet İnönü” veya “Bağlar” duraklarından yürünebilir. Ayrıca kimi otobüsler de yapı önünden geçmektedir. Her şekilde şehir merkezinden buraya ulaşım yürüme mesafesi içindedir. Eskişehir şartlarında pek çok noktaya olduğu gibi buraya da hemen her noktadan yürüyerek ulaşım mümkündür.

hallergenclikmerkezieskisehir1

hallergençlikmerkezieskisehir2

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ